Raganiukė atskrenda į Juodkrantę ir kviečia vaikus ir jų tėvelius susitikti

„Raganiukės teatras” jau skaičiuoja savo 25-uosius metus Lietuvoje ir džiugina tiek mažus, tiek didelius vaikus. Teatras visus metus rodo spektaklius skirtinguose Lietuvos kampeliuose ir užsienio šalyse, kasmet parodydamas po kelias naujas pasakas savo žiūrovams. Raganiukė jau pristatė Lietuvos vaikams amerikiečių rašytojo F. Baumo kūrybą, J. Ivanauskaitės paliktą dovaną vaikams – pasaką apie meilę vienam artimiausiam, tačiau dažnai nepastebimam draugui – gamtai. Kiekvienais metais teatro kūrybinė grupė žengia į priekį, pristato senus gerus draugus – vaikų klasiką papildančius vaikų kultūrai aktualius kūrinius, taip pat teatro scenoje pasirodo ir klasikų Š.Pero, brolių Grimų, Colodi rašytos gerai žinomos stebuklingos pasakos.

Daugiau nei prieš dvidešimt metų Vilniuje įsikūrusio „Raganiukės teatro“ kūrybinę komandą vienija rimtas ir atsakingas požiūris į vaikų kultūrą. Kiekvienas vaikas „Raganiukės teatro“ kūrėjams yra asmenybė, o teatras – tai erdvė, išlaisvinanti vaiko kūrybines galias, padedanti jam tvirčiau skleisti ir formuoti žvilgsnį į save ir pasaulį. Šio teatro vaikams kūrybinę energiją, jos kryptį lemia pasiryžimas pristatyti kuo daugiau išliekamosios vertės turinčių kūrinių – tai nemirtinga, kiekvieno žmogaus gyvenime pėdsaką palikusi ir kaip graži svajonė karta iš kartos perduodama klasika. Kartu su senais, vaikų tėvams pažįstamais draugais ( „Miegančioji gražuolė“, „Karlsonas ir Mažylis“) yra kuriama produktyvaus pokalbio tarp vaikų ir tėvų erdvė, o laisvę šviežiems kūrybiniams potėpiams suteikia naujos dramaturgijos vaikams paieškos ir jos pristatymas vaikams skirtoje teatro meno erdvėje. „Raganiukės teatre“ yra statomi Lietuvos vaikų teatro sceną naujai paliečiantys pasauliniai ir išskirtinai lietuviški kūriniai. Tai O. Vaildo „Princesė ir Nykštukas“, R. Dahl „Matilda“.Fantazijų ir išminties pasaulis persipina šiose vaikams skirtose inscenizacijose – jos yra nesuterštos į realybę besiveržiančios pilkumos, bet atskleidžia joje ypač ryškiai jautria ir laisva vaiko siela matomų pavienių spalvų atspalvius, atveria vaiko kūrybines galias ir kartu semiasi iš jo paties šviežio žvilgsnio į pasaulį.

Kurdamas meno erdvę vaikams “Raganiukės teatro” kolektyvas siekia, kad vaikas ne tik matytų, girdėtų teatro scenos kūrinyje prabylantį pasaulį, bet ir pats jį palytėtų. Dėl šios priežasties, „Raganiukės teatras“ pristato naują spektaklių vaikams formą – edukaciniai interaktyvūs spektakliai, kuriuose vaikai susipažįsta su teatro menu iš arčiau. Tėveliai ir mažieji žiūrovai, tikriausiai prisimena Raganiukės teatro edukacinę programa prieš patyčias vaikų tarpe „Bjaurusis ančiukas“, kurioje vaikai kartu su Raganiukės teatro aktoriais analizavo patyčių problemą į pagalbą pasitelkiant dailę ir piešimą ant plytelių. Nepaslaptis, jog H.K.Anderseno pasaka „Bjaurusis ančiukas“ aktuali visais laikais, o su ančiuko išgyventa patyčių problema mokykloje ar kieme susiduria ne vienas vaikas. Raganiukės teatro aktoriai sulaukė didelio palaikymo šiai naujovei, žiūrovai džiaugėsi, kad teatras neapsiriboja vien tik spektaklių rodymu, bet ir kviecia vaikus edukaciniam bendravimui. Teatras vaikams įgauna svarbią formą ir tampa puikia terpe vaikų ugdymui.

Ir šiais metais Raganiukės teatras pristato naują edukacinę interaktyvią programą “Raudonkepuraitė ir Vilkas” pajūryje, kur teatro aktoriai susitiks su savo žiūrovais. Renginio metu aktoriai artimiau supažindins žiūrovus su vaidybos menu, teatro paslaptimis bei detalėmis, iš kurių yra sukuriamas spektaklis. Žiūrovai ir aktoriai klasikinę pasaką apie mergaitę ir jos kelionę per mišką pas močiutę kurs kartu dalyvaudami spektaklyje. Raganiukės teatras pažada, kad smagu bus visiems atėjusiems! Po spektaklio vaikų laukia staigmena – kvietimas kartu pūsti muilo burbulus ir kartu surengti tikrą burbulinę fiestą! Vaidina Raganiukė, kiti pasakų personažai bei patys žiūrovai.