Palangoje nuobodžiauti neleidžia nekasdienės pramogos

 

20150717_085429-(1)Kai orai nelepina saulės kaitra, Palangoje poilsiautojai nenuobodžiauja – kurorte gausu vietų, kurias verta pamatyti tiek suaugusiesiems, tiek ir mažiesiems.

Nuobodžiauti neteks

DSC_0603ž-2Palanga daugumai pirmiausia asocijuojasi su jūra, paplūdimiais, pramogautojų pamėgta J. Basanavičiaus gatve, ramybės mylėtojų itin lankomu išpuoselėtu Birutės parku bei čia įsikūrusiu šiemet atnaujintu Gintaro muziejumi.

Bet didžiausias šalies kurortas gali nustebinti ir kitomis atrakcijomis – ne tokiomis žinomomis, tačiau tikrai sudominsiančiomis tiek palangiškius, tiek ir kurorto svečius.

Tad saulei pasislėpus už debesų, smalsūs poilsiautojai tikrai nenuobodžiauja viešbučiuose – išbandę tradicines, visiems žinomas pramogas, kurorto svečiai, vedini mažais vaikais, noriai lankosi neįprastuose muziejuose bei parodose.

Šunų muziejus

DSC_0596-2Ne tik mažieji, bet ir vyresni su dideliu susidomėjimu apžiūri Taikos g. 8 įsikūrusio Šunų muziejaus kolekciją. Ir iš tiesų – ar gali būti didesnis džiaugsmas mažiesiems, nei išvysti vienoje vietoje gausybę geriausių žmogaus draugų – šunų figūrėlių?

Privati garsaus menininko Vytauto Kuso bei Vidos Kusų per 25 metus sukaupta šunų figūrėlių bei kitokių eksponatų su šių keturkojų atvaizdais kolekcija patraukia ir vyresnių muziejaus lankytojų žvilgsnius. Čia eksponuojama 3,5 tūkstančio keturkojų iš 40 pasaulio šalių. Dar maždaug 1 tūkstantis eksponatų savo eilės laukia muziejaus fonduose.

Eksponatai sudomina savo įvairove ir unikalumu – šunys pagaminti iš labai įvairių, daugiau nei 25 rūšių medžiagų. Tačiau ne mažiau įdomios ir kitos galimybės Šunų muziejuje – čia galima susipažinti ir su V. Kuso kūryba – apžiūrėti įvairių paukščių kiaušinių raižinių kolekciją bei originalius šio menininko tapybos darbus.

Tai, ko dar neregėjote

DSC_0600-2„Muziejaus lankytojams norui padovanoti puikią nuotaiką, todėl kviečiu visus, jau apžiūrėjusius šunų figūrėlių kolekciją, užeiti į kitą patalpą ir išvysti čia tai, ko dar nėra regėję. Kas tai yra? Telieka paslaptis, tačiau su lankytojais iš anksto juokais susitariame – jei to, ką netrukus parodysiu, jie iki šiol nebuvo matę, turės pavaišinti mane ledais. Nustebinu absoliučią daugumą, ir maždaug kas penktas iš jų, išėjęs iš muziejaus, netrukus grįžta nešinas ledais“, – juokėsi V. Kusas.

Menininkas noriai lankytojus priima ne tik muziejaus darbo metu. Oficialus darbo laikas – kasdien nuo 16 val. iki 18 val., tačiau norintieji, susitarę su menininku, gali muziejų aplankyti ir kitu jiems patogiu laiku.

Insektariume – vabzdžių karalystė

DSC_0624-2Jauki prieblanda apgaubia lankytojus, įžengusius į vienintelį Lietuvoje specializuotą nariuotakojų zoologijos sodą – insektariumą, įsikūrusį Malūno g. 4. Čia kasdien nuo 12 val. iki 18 val. galima išvysti per 70 terariumų su egzotiškais gyvūnais: tarakonais, skėriais, skorpionais, gyvalazdėmis, šimtakojais, įvairiais vabzdžiais.

Profesionalūs specialistai lankytojams pasiūlo ir nemokamas ekskursijas – papasakoja apie kiekvieną eksponuojamą gyvūną, jo mitybos įpročius. Pavyzdžiui, daugelis lankytojų nustemba sužinoję, kad skorpiono pavojingumą galima nustatyti pagal jo žnyplių dydį – kuo šios mažesnės, tuo skorpionas pavojingesnis.

„Mūsų insektariumas – vienintelė vieta Baltijos šalyse, kur vienoje vietoje galima išvysti tiek daug vorų paukštėdų rūšių – jų eksponuojame per 30“, – sakė insektariumo darbuotoja, gidė Vilija Mačiulskytė.

Paimti į rankas

DSC_0627-2Egzotikos mėgėjai čia gali ne tik apžiūrėti gyvūnus, bet nemažą dalį jų – ir paliesti. Tad nesibodintys vabalų čia turi retą galimybę, pavyzdžiui, paglostyti tarakoną.

Žinoma, lankytojams į delną dedami tik nepavojingi gyvūnai. Norintiems pačiupinėti, pavyzdžiui, vorus, kurių daugelis turi alergizuojančius plaukelius, pasiūloma į rankas paimti išdžiovintas šių išnaras. „Na o skorpionų pačiupinėti tikrai nesiūlome“, – juokėsi V. Mačiulskytė.

Norintieji insektariume gali įsigyti patinkantį augintinį bei jo priežiūrai būtiną įrangą.

Vaškinės figūros

DSC_0583-2Pačiame Palangos centre, Vytauto g. 53, smalsuolius vilioja Vaškinių figūrų paroda. Čia galima išvysti neįtikėtinai realistiškų figūrų, vaizduojančių istorinius ir legendinius personažus, politikus, mitų bei animacinių filmų herojus. Neabejotinai ekspozicijos „vinimi“ galima laikyti kompoziciją, sukurtą pagal Leonardo da Vinči freską „Paskutinė vakarienė“.

Mitus ir Antikos istorijas pristato Platono ir Hipokrato figūros. Kūrybinę ekspozicijos dalį pristato atnaujintos Mikelandželo, S. Dali figūros. Istorijos mėgėjams bus smalsu sužinoti, kaip atrodė Žaklin ir Džonas Kenedi, taip pat – Merlin Monro, Hitleris. Mažiesiems svečiams parengta speciali kompozicija, kur jie gali išvysti tokius savo pamėgtus herojus, kaip Šrekas ir Fiona, Asilas ir Mamutukas, Mažylis ir Karlsonas, Žmogus voras, moteris-katė, Asteriksas ir Obeliksas ir kiti.

Vaškinių figūrų paroda lankytojų populiarumu nesiskundžia – paganyti akis čia mėgsta tiek vyresni, tiek ir mažieji atostogautojai, tarp jų – nemaža dalis svečių iš užsienio. Paroda lankytojams atvira kasdien nuo 10 val. iki 22 val.

Smėlio skulptūros

20150717_085429-333Nusprendus pasivaikščioti J. Basanavičiaus gatve, žvilgsnis užkliūva už nuorodos į Smėlio skulptūrų parodą, įsikūrusią buvusios kavinės „Dorė“ patalpose, J. Basanavičiaus g. 5B.

Į smilčių pasaulį pasinerti kviečia žinomo menininko, tarptautinių smėlio ir ledo skulptūrų festivalio JAV, Europoje, Kinijoje, Rusijoje nugalėtojo Andriaus Petkaus kūryba – čia  pasijusite tarsi Holivude.

Skulptūrų įvairovė neabejotinai gerų emocijų suteiks ir mažyliams, ir vyresniems pardos lankytojams – parodoje eksponuojama 13 iš smėlio sukurtų žymiausių Holivudo filmų kompozicijų bei motyvų, personažų. Supermeną, „Žvaigždžių karų“ erdvėlaivį, „Žiedų valdovo“ ar „Karibų piratų“ herojus neabejotinai atpažins ne tik vyresni, bet ir mažieji parodo lankytojai.

Unikalių smėlio skulptūrų kūrėjas ir praėjusių metų šios meno rūšies pasaulio čempionas A. Petkus pramogautojus nustebins ir Lietuvoje žinomų žmonių galerija – garsiosios Leonardo da Vinci freskos „Paskutinė vakarienė“ motyvais menininkas iš smėlio išskaptavo prie 5 metrų ilgio stalo susėdusių Lietuvos pramogų verslo žvaigždžių, žinomų stilistų, popatlikėjų skulptūras. Čia išvysti galima bene žymiausią Lietuvos krepšininką Arvydą Sabonį, dainininkus Stasį Povilaitį, Marijoną Mikutavičių, Andrių Mamontovą, pramogų pasaulio atstovą Arūną Valinską ir kitas šalies žvaigždes.

Smėlio skulptūrų paroda veikia kasdien nuo 12 val. iki 22 val.