Palanga rengiasi artėjančiam pučiamųjų muzikos festivaliui „Amber Wind“

Palanga savaitgalį aidėjo nuo liaudiškų melodijų ir festivalio „Jurgi, paimk raktus“ dalyvių dainų – pavasario žalumos šventę – Jurgines, o taip pat ir Atvelykį šventusiame kurorte geros nuotaikos netrūko.

Į Palangą švęsti Jurginių suvažiavo sugužės 15 folkloro kolektyvų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kaišiadorių, Plungės, Mažeikių ir, be abejo – Palangos. Visą savaitgalį jie nuotaikingais pasirodymais įvairiose miesto erdvėje džiugino Palangos miesto gyventojus bei svečius. Atrakcijų netrūko: būta ir dainų, iš šokių, ir eitynių su žirgais, šv. Jurgio raktų ieškojimo Birutės parke, pajūryje tradiciškai sunaikintas ir smakas. Jį – 2 metrų aukščio ir 6,5 metro ilgio slibiną – specialiai šiam renginiui iš gamtinių medžiagų vieningai sukūrė Palangos bendruomenė.

O sekmadienį Jurginių festivalį praturtino ir Atvelykio renginiai, tad Birutės parke ties rotonda susirinkusieji folkloro kolektyvai ir šventės svečiai ne tik dainavo, šoko bei žaidė linksmus liaudiškus žaidimus, bet ir dalyvavo edukacinėje veikloje: kiekvienas norintis galėjo pasigaminti baltiškais raštais išdailintą bei gintarais puoštą amuletą, medžiaginę lėlę ar muzikos instrumentą, dalyvauti smagiose margučių ridenimo varžytuvėse, pasižiūrėti, kaip kepama duona ar tiesiog smagiai pasisupti parke įrengtose sūpynėse.

O kad Jurgines bei Atvelykį švęsti būti dar smagiau, Birutės parke prie rotondos čirškėjo kepama kiaušinienė, visi norintieji galėjo paskanauti čia pat, parke, katiliuke išvirtos žolelių arbatos.

Nuskambėjusios Jurginės bei Atvelykis priminė, jog visai ne už kalnų vasara. O kad laikas belaukiant vasaros neprailgtų, jau neilgai trukus, gegužės 17-19 dienomis, Palangą užplūs pučiamųjų muzikos garsai – kurorte vyks pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“. Keturias dienas kurorte šurmuliuosiantis festivalis suburs profesionaliausius orkestrus iš Lietuvos ir kitų Europos valstybių.

Dar po savaitės, gegužės 25-26 dienomis, kurorto gyventojai ir svečiai bus pakviesti į ypatingą šventę – Gintarinį savaitgalį. Tuomet susirinkusieji prie jūros paklius į tikrą gintaro lietų. Kiekvienas turės galimybę ne tik prisirinkti pajūryje Bangpūčio išbarstytų gintarų, bet ir sudalyvauti kitose smagiose „gintarinėse“ atrakcijose.

O paskutinę pavasario dieną – gegužės 31 d. – kartu su prasidedančia ir tris dienas truksiančia Kurorto švente „Myliu Palangą“ Palanga paskelbs pradedanti vasarą. Tris dienas (gegužės 31 d. – birželio 2 d.) truksianti šventė kaip ir kasmet kurorto gyventojams ir svečiams padovanos daugybę koncertų bei parodų, pakvies į tradicinį kermošių „Palangos Juzė“, bei dar daugelį pramogų ir atrakcijų.

Jurgita Vanagė
Palangos miesto savivaldybės
mero patarėja