Anykščiuose – tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS

Lapkričio 30 – gruodžio 2 dienomis Anykščiuose vyks pirmasis Lietuvoje tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS. Festivalio renginiai pasklis po visas Anykščių miesto kultūros erdves.

Žodinis pasakojimas – pasaulyje vėl atgyjanti meno forma, kuri patraukli tiek scenos menų, tiek folkloro, mitologijos, autorinės literatūros ir net kino mylėtojams. Pasakojimui kaip vienai seniausių kūrybinės raiškos tradicijų šiuo metu atsiranda vietos šiuolaikinėje modernių technologijų visuomenėje. Pasakojimo metodas dabar sėkmingai taikomas kultūrinėje ir socialinėje plotmėje, edukacijoje, psichologijoje, o taip pat versle.

Tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS žiūrovus šįkart jaudins šmaikščiais ir nuoširdžiais pasakojimo pasirodymais, stebins įspūdingais pasakojimo šou.

Dvi dienas truksiančiuose praktiniuose pasakojimo metodo mokymuose Village (Škotija, Jungtinė Karalystė) pasakojimo centro vadovė Claire McDade pasidalins centro patirtimi dirbant su šeimomis ir skirtingo amžiaus vaikų grupėmis, socialinės srities projektų pavyzdžiais. Vyks pasakojimo metodo taikymo dirbtuvės „Pasakojimo metodas socialiniam pokyčiui“ ir „Pasakojimas vaikams“. Šiuose mokymus užbaigs konferencija „Pasakojimo menas šiandienai“.

Vakarais žiūrovus pakviesime į du išskirtinius pasakojimo šou Anykščių kultūros centre.

Lapkričio 30 d. stebėsime pasakotojų Raphaelio Rodano ir Sahando Sahebdivani pasirodymą. Jų istorija „Iranas prieš Izraelį“ apjungia klasikinius Izraelio ir Irano pasakojimus su asmeninėmis pasakotojų istorijomis. Pasakojimas neria į atlikėjų praeitį, jų kultūras ir į jų šalių priešiškumo viena kitai kilmę.

Gruodžio 2 d. pakviesime į pasakojimo šou „Ugnis šiauriniame danguje: suomių epas“. Vienas geriausių Jungtinės Karalystės pasakotojų Nickas Hennessey ir trys virtuoziški muzikantai iš Suomijos dainomis, nuotykiais ir istorijomis iš „Kalevalos“ atgaivins dviejų tūkstančių metų senumo istorijas, magiškai pasitelkdami originalius pokštus ir kerinčią muziką.

Festivalį papuoš jaukus atidarymo vakaras „Oi, ir nukrito kibirkštėlė“ Antano Vienuolio-Žukausko name-muziejuje. Šio vakaro metu dokumentinės prozos kūrėjas anykštėnas rašytojas Rimantas Vanagas savo programoje „Anykščių fenomenas“ pasakos anykštėnų istorijas. Pasakotoja Gražina Kadžytė savo pasakojimu „Šventavartės aukuro atšvaitai“ perkels Antano Vienuolio legendą į tradicinio pasakojimo stilių. O jaunosios kartos profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė pasidalins asmenine patirtimi grįstu šiuolaikinio pasakojimo pasirodymu „Emigravau netyčia, mama“.

Anykščių Etnobare atviro mikrofono principu organizuojamas pasakojimo vakaras pakvies visus, kam patinka ne tik klausytis tradicinių ir šiuolaikinių, vietinių ir užjūrio istorijų, bet ir patiems rūpi kokią istoriją papasakoti ar pasaką pasekti.

Šeimas ir vaikus pradžiugins „Pasakojo“ renginiai Angelų muziejuje ir Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekojeMūsų laukia keistų nutikimų kelionė po Pietų Ameriką interaktyvioje muzikinėje pasakoje „Kaip Adomas raudonoje dykumoje grojančio fakelo ieškojo“ su pasakotoju, vokalistu bei armonikieriumi Adomu Koreniuku. Su pasakotoja Milda Varnauskaite žaisime pasakojimo dirbtuvėse „Už devynių marių“.  Pasakotoja, folkloro tyrėja ir etnologė Gražina Kadžytė pakvies šeimas kartu pinti „Advento vainiką“ iš sakmių ir pasakų apie pasaulio bei gyvūnų sutvėrimą ir žmonių sambūvio principus. Užsuksime į „Slibinariumą“ – mitinių būtybių dirbtuves su pasakotoja Daiva Ivanauskaite.  Menininkė Lina Timukaitė pakvies gaminti popierinius pasakų personažus karpinių dirbtuvėlėse „Išsibarsčiusios istorijos“.

Festivalį organizuoja Pasaulio anykštėnų bendrija. Festivalį remia Anykščių rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ ir Europos pasakojimo federacija.

Daugiau informacijos apie Festivalį – Facebook paskyroje pasakojimofestivalisSEKAS arba https://www.facebook.com/pasakojimofestivalisSEKAS/

Bilietus platina bilietai.lt. Juos įsigyti galite internetu www.bilietai.lt, kitose bilietai.ltkasose; bilietus į pasakojimo šou ir Festivalio abonementą galite įsigyti Anykščių kultūros centro kasoje. Norėdami dalyvauti „Pasakojo“ veiklose, paskubėkite registruotis paspaudus nuorodą http://bit.ly/2zF7vFV arba el. paštu: pasakojis@gmail.com, nes vietos greitai užsipildys.

Pasaulio anykštėnų bendrija