Šį šeštadienį Palangoje per 13 kultūrinių renginių

18:30 Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas „Dūdų vasara“
Birutės parko rotonda

Jau daugiau nei šimtmetį Palangoje gyvuoja tradicija -pučiamųjų muzikos koncertai parke vasaros sezono metu. Kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį nuo 18.30 val. kurorto svečiai ir visi pučiamųjų muzikos mylėtojai gali pasiklausyti klasikinės, populiariosios bei originalios pučiamųjų muzikos koncertų Palangos Birutės parke.

19:00 „Ricchi e Poveri“ jubiliejinis koncertas
Palangos koncertų salė (Vytauto g. 43)

Į populiariosios ir disko muzikos istoriją patekusi viena žinomiausių Italijos grupių „Ricchi e Poveri“ rugpjūčio 18 d. Palangos koncertų salėje surengs savo jubiliejinį koncertą. Jame skambės puikiai visiems žinomi hitai „Cosa sei“, „Piccolo Amore“, „Mamma Maria“, „Voulez- Vous Danser“ ir naujausios grupės dainos.

Grupės muzikinė kelionė prasidėjo tada, kai dar niekam nežinomi jauni atlikėjai žengė į muzikos festivalio „Cantagiro“ sceną, kur atliko dainą „L’ultimo amore“. Po to sekė dalyvavimas dešimtyje Sanremo festivalių, atstovavimas Italijai „Eurovizijos“ dainų konkurse ir svaiginanti karjera. Grupė išleido 30 albumų, kurių buvo parduota daugiau nei 20 milijonų kopijų, ir susižėrė dešimtis muzikinių apdovanojimų. Vien 1982 m. išleistas grupės albumas, į kurį įėjo grupės vizitine kortele tapęs hitas „Mamma Maria“, buvo parduotas daugiau nei 6 milijonų kopijų tiražu ir pelnė perkamiausio Europoje albumo titulą.

Tačiau svarbiausia, kad per visus šiuos metus neišblėso begalinė ir dešimtmečiais patikrinta gerbėjų meilė.

Nors grupė per visą savo karjerą išleido 30 albumų ir jų repertuare netrūksta hitų, kurių žodžiai ir melodijos yra atpažįstamos daugelyje pasaulio šalių, ji ir toliau kuria linksmas bei optimizmu trykštančias dainas. 2017 m. „Ricchi e Poveri“ išleido naują dainą „Marikita“, kuri greitai tapo hitu. Joje kviečiama pasitikti vasarą aistringais Lotynų Amerikos ritmais.

19:00 J. Miltinio dramos teatras | GIMINĖS, ARBA KAM ZRAZŲ PAKARTOT
Palangos senoji gimnazija (Jūratės g. 13)

J.Miltinio dramos teatras | „GIMINĖS, ARBA KAM ZRAZŲ PAKARTOT“, D. Statkevičienė

Režisierius Alius Veverskis
Trukmė: 2 val. 40 min.

Scenografijos ir kostiumų dailininkas Artūras Šimonis
Kompozitorius Matas Drukteinis
Šviesų dailininkas Renaldas Bartulis
Dramaturgė Dovilė Statkevičienė

„Parodyti giminę – baisiau nei pirmą kartą nusirengti“, – sako vienas pjesės, pagal kurią kuriamas spektaklis, veikėjų. Ir tam tikra prasme, jis yra visiškai teisus. Tam tikra prasme, daugelis iš mūsų mieliau vilktųsi Ievos ir Adomo kostiumus ir pasileistų laukais nuogi, nei dar ir dar kartą atsidurtų situacijoje, kai visi ir kiekvienas beprotiškai stengiasi parodyti save vien iš geriausios pusės, o nesusišnekėjimo, nusišnekėjimo ir išsišnekėjimo, gyvenimo, mirties ir žmogiškųjų santykių tragikomizmas liejasi tarsi iš gausybės rago. O vis dėlto tokiose situacijose mes atsiduriame. Ir dažnai. Per Kalėdas, per krikštynas, per jubiliejus, pirmąsyk susitikę su savo antrosios pusės gimine, važiuodami į dešimtis metų nematytų pusbrolių ir pusseserių vestuves. T. y. visada, kai neva naujos moralės sistemos susiduria su neva amžinosiomis vertybėmis.

Jaunos lietuvių dramaturgės Dovilės Statkevičienės ir režisieriaus Aliaus Veverskio vedina komedijos „Giminės, arba kam zrazų pakartot“ kūrėjų komanda siekia dinamiška šiuolaikine teatro kalba, tačiau jautriai, mąstyti apie gyvus žmones ir jų nekasdieniškai kasdieniškas istorijas: apie vaikų ir tėvų konfliktus, apie dvi viena nuo kitos nutolusias kartas, kurioms vis sunkiau pavyksta susišnekėti, apie pabirusią šeimą ir pabirusią šalį, apie vertybinius ir pasaulėžiūrų skirtumus, gyvenimo kasdienybės absurdiškumą, žmogiškuosius santykius ir šiandienos visuomenę apėmusį vienatvės jausmą.

Dramaturgės D. Statkevičienės pjesė, pagal kurią kuriamas spektaklis, 2016 m. laimėjo Alytaus miesto teatro organizuotą II-ąjį respublikinį dramaturgų konkursą, o režisieriaus A. Veverskio pagal šį tekstą sukurtas būsimojo spektaklio eskizas tapo Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos rengiamo konkurso „Balkono okupacija“ laureatu

Vaidina: Giedrius Arlauskas, Marius Cemnickas, Jonas Čepulis, Žiedūnė Mardosaitė, Anupras Jucius, Justina Nemanytė, Emilis Pavilionis, Laimutis Sėdžius, Akvilė Vitkūnaitė, Gintautas Žiogas

Daugiau informacijos
https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/j-miltinio-dramos-teatras–gimines-arba-kam-zrazu-pakartot-255718

20:00 Rugpjūčio mėnesio gyvo garso koncertai restorane „Senoji Hansa“, kondertuoja Donatas Bukauskas

20:00 KEISTUOLIAI | Ilonos BALSYTĖS ir Martyno KULIAVO teatralizuotas koncertas SVAJONIŲ GATVĖS
„Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35)

Du išskirtinio jautrumo ir talento menininkai – aktorė Ilona Balsytė ir gitaros virtuozas Martynas Kuliavas kviečia į teatralizuotą koncertą, kuris padės gyvai susitikti su žinomais artistais bei jų pristatomais ir mums gerai atpažįstamais personažais.

Taip pat klausytojai galės pasimėgauti nuostabia muzika, pamiršti kasdienius rūpesčius bei personažuose atpažinti patys save.Tai istorija apie vienišą žmogų – muzikantą, kuris gyvena savo uždarame pasaulyje, o už lango verdantis gyvenimas įsiveržia pas jį su visomis emocijomis, problemomis, meile ir pykčiu, liūdesiu ir džiaugsmu.

Ilona Balsytė – aktorė, kuri dainuodama teatre pajuto visiems taip reikalingą gyvenimo džiaugsmą. Martynas Kuliavas – gitaros virtuozas, kuris savyje atradęs kompozitoriaus talentą siekia, kad muzikos pasaulis būtų artimas ir atviras visiems. Šiame koncerte pamatysime ne vieną aktorės sukurtą naują ir visiškai netikėtą personažą bei išgirsite gerai žinomų Martyno dainų, gitaros kompozicijų ir naujų kūrybinių eksperimentų. Kviečiame praleisti ypatingą vakarą kartu su žinomais menininkais ir pajusti magišką meno poveikį mūsų širdims.

Daugiau informacijos
https://www.klubasramybe.lt/event/375/KEISTUOLIAI-|-Ilonos-BALSYT%C4%96S-ir-Martyno-KULIAVO-teatralizuotas-koncertas-SVAJONI%C5%B2-GATV%C4%96S

20:00 Monikos Linkytės akustinis koncertas
Muzikos klubas „Vandenis“ (Birutės al. 47)

Daugiau informacijos http://vandenis.lt/content/lt/renginiai

Paroda. Inga Likšaitė: Bangos. Kvietimas džiaugtis
A. Mončio namai-muziejus (S. Daukanto g. 16).

Inga Likšaitė, menininkė migruojanti tarp Berlyno ir Lietuvos, šį rugpjūtį mėgaujasi vasara Palangoje ir pristato išskirtinę parodą – Bangos. Kvietimas džiaugtis. Kurorto publikai Antano Mončio Namuose-Muziejuje autorė pasakoja apie kūrybos magiją.

Į Palangą atvyko įvairių periodų kūriniai. Šalia daugelyje tarptautinių parodų pripažintų autorės darbų demonstruojami dar niekada nerodyti eskizai, dirbtuvės eksperimentai, naujausi, dar nebaigti kūriniai. Šiais retais objektais Inga pasakoja apie kūrybinės praktikos džiaugsmą ir malonumą, plėtoja temą apie banguojančius menininko kūrybos vandenis.

Daugiau informacijos
https://www.facebook.com/events/299432210634146

Rūtos Jusionytės kūrybos paroda „Tyras buvimas“
Ramybės galerija (Vytauto g. 35).

Paroda „Tyras buvimas“ – preliudija į kitais metais Lietuvoje įvyksiančią Rūtos Jusionytės 40-mečio parodą „Meilė ir mitas“. Pastarojoje parodoje bus orientuojamasi į naująjį menininkės kūrybos periodą, o šios parodos užuomazgų galėsite pamatyti jau ateinantį penktadienį „Ramybės galerijoje“, Palangoje, parodoje „Tyras buvimas“. Ši paroda – Rūtos Jusionytės visiškai naujo ciklo pradžia.

„Pradėjusi kurti naują skulptūrą, Rūta Jusionytė visada dirba be eskizo. Pirmiausia iš lėto suformuoja pėdas, tuomet nulipdo kojas, klubus, biustą, rankas, kaklą ir galiausiai – galvą, kartais gyvūno, kartais žmogaus. Po truputį kildama aukštyn, tarsi nuo žemės iki dangaus, menininkė savo rankomis pamažu sukuria vientisą liekną kūną ir pabaigia svarbiausiu gyvybės suteikiančiu prisilietimu – akimis. Kad ir kokia būtų sukurtos būtybės kūno išraiška, jos žvilgsnis lieka toks pats – nuolat plačiai atmerktos akys. Būtybės nėra nei suglumusios, nei apstulbusios, jos žvelgia ramiai, mąsliai. Gal jos žvelgia į vidinį pasaulį, tokį pat gilų, kaip ir jų akys. Jų stipriai sučiauptos lūpos tik patvirtina šią mintį – tai neišsakyti žodžiai, rodantys vidinį susitelkimą ir nežabotą vaizduotę.“ – Anne-Laure Peressin.

Rūtos Jusionytės kūrybos paroda „Tyras buvimas“, „Ramybės galerijoje“ (Vytauto g. 35, Palanga) veiks rugpjūčio 10 – rugsėjo 7 dienomis. Parodos atidarymas – rugpjūčio 10 d., (penktadienį), 18 val. Parodos atidaryme dalyvaus ir pati autorė Rūta Jusionytė.

Daugiau informacijos
https://www.facebook.com/events/210094983002021

Kino teatro „Naglis“ repertuaras (Vytauto g. 82, LT-00132)
14:10 Didžioji kriaušė / animacija
16:00 Moterys meluoja geriau. Robertėlis/ romantinė komedija, Lietuva, N-13
18:00 Įžeidimas / drama, N-13, Prancūzija ir kt. / Kino pavasaris
20:10 Dvilypis meilužis / Prancūzija, romantinis trileris, N-18

Paroda „Gintaro spalvos ir atspalviai“
Palangos gintaro muziejus (Vytauto g. 17)

Baltijos gintaras Ramučio Petniūno kolekcijoje” atidarymą.

Paroda veiks iki 2018 m. rugsėjo 1 d.

Daugiau informacijos
https://www.facebook.com/events/212919632847987

Tautinių juostų paroda „Šimtas juostų Lietuvai”
Palangos vasaros skaitykla (Vytauto g. 72)

PANEVĖŽIEČIŲ TRADICINIŲ AMATŲ MEISTRŲ ŠEIMOS: mamos IRENOS ONOS VILIENĖS ir sūnaus GVIDO VILIO, TAUTINIŲ JUOSTŲ PARODA „ŠIMTAS JUOSTŲ LIETUVAI“

Paroda „Vasario 16-osios Akto signatarai – Palangos progimnazijos auklėtiniai“
Dr. Jono Šliūpo memorialinė sodyba (Vytauto g. 23A)

Lietuvos nacionalinis muziejus maloniai kviečia į parodą „Vasario 16-osios Akto signatarai – Palangos progimnazijos auklėtiniai“ Jono Šliūpo memorialinėje sodyboje, Vytauto g. 23A, Palangoje.

Paroda veiks iki 2018 m. gruodžio 31 d.

 

(Visited 30 times, 1 visits today)