Palangos miniatiūrų mini galerijoje – įspūdingi meno dirbiniai iš kiaušinių

Artėjant šv. Velykoms palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami pasigrožėti menininkų Vytauto Kuso ir Linos Ubienės sukurtomis nuostabaus grožio velykinėmis kompozicijomis su paukščių kiaušiniais. Paroda „Džiugesys“ eksponuojama Miniatiūrų mini galerijoje, Vytauto g. 110. Ji veiks iki gegužės 13 d.

Palangiškis menininkas V. Kusas savo originaliais ir meistriškais darbais aplinkinius stebina jau ne vienerius metus. Menininkas džiaugiasi, kad savo pomėgiu pavyko „užkrėsti“ ir L. Ubienę. „Susipažinome praėjusiais metais, pradėjome bendrauti. Aš parodžiau jai savo darbus, pademonstravau jų kūrimo techniką, ir Lina tuo „užsidegė“. Ėmė kurti, rodė man savo darbus, aš ją konsultavau“, – pasakojo V. Kusas.

Miniatiūrų mini galerijos lankytojus žavi menininko V. Kuso pasirinkta bei savo mokinei L. Ubienei perduota įspūdinga kiaušinių dailinimo technika, paverčianti šiuos tikrų tikriausiais meno kūriniais. Beje, menininko prisilietimas prie, atrodo, labai buitiškų daiktų yra toks meistriškas, kad žmonės, apžiūrėję juos, neretai nepatiki, kad prieš jų akis – tikrų tikriausias kiaušinis.

Tad dviejų menininkų pastangų ir entuziazmo dėka dabar Palangoje, miniatiūrų mini galerijoje, eksponuojami itin meniškai išdailinti įvairių paukščių kiaušiniai, tarp kurių galima išvysti ir įspūdingo dydžio stručio kiaušinių, ir mažesnių nei centimetro dydžio amadinų kiaušinių.

Kasmet kiaušinių kolekciją naujais papildantis palangiškis šiemet besidomintiems pasiūlė ypatingą naujovę – kiaušinį, ant kurio lukšto užrašytas tekstas. Ne mažesnio galerijos lankytojų susidomėjimo sulaukia ir kiaušinis, papuoštas daugiau nei pustrečio tūkstančio perliukų.

Įdomių bei įspūdingai išdailintų kiaušinių V. Kuso kolekcijoje – daug. Be kitų, daug dėmesio sulaukia žąsies kiaušinis, kurio lukšte išgręžta 10 tūkstančių skylučių.

V. Kusas teigia kiaušinius įvairiomis technikomis dailinantis jau aštuonerius metus, o norėdamas kiaušinį paversti meno kūriniu, dailininkas su kiekvienu iš jų užtrunka mažiausiai vieną darbo dieną.

Dalis palangiškio sukurtų įspūdingų meno dirbinių iš kiaušinių lukštų šiuo metu eksponuojama Renavo dvare, Mažeikių rajone. Dar daugiau siurprizų – įspūdingai išdailintų kiaušinių, ir ne tik jų – galima išvysti apsilankius V. Kuso įkurtame Šunų muziejuje, esančiame Taikos g. 8, Palangoje. Menininkas asmeniškai sutinka kiekvieną lankytoją, noriai pasakoja apie savo kūrinius, kiekvienam lankytojui skirdamas kone pusvalandį.

Kad menininkas muziejaus lankytojams galėtų skirti pakankamai dėmesio, palangiškiai ir kurorto svečiai, nusprendę apsilankyti Šunų muziejuje, prašomi suderinti apsilankymo laiką tel. 8 688 18820.

Jurgita Vanagė
Palangos miesto savivaldybės
mero patarėja