Netradicinis spektaklis „Čia aš Varatarius” atkeliauja į Klaipėdą

Nenustebkite, jei vieną vakarą, užsukę į savo mėgstamą barą atsipūsti, netikėtai pateksite į žaismingą improvizacinį teatrinį vyksmą – gali būti, kad ten bus rodomas šiauliečių spektaklis „Čia aš Varatarius“. Jau keletą triukšmingų pasirodymų surengusi spektaklio „Čia aš Varatarius” komanda neketina užsisėdėti gimtųjų Šiaulių baruose ir ruošiasi gerai pa(si)linksminti visoje Lietuvoje.

Spalio pradžioje patriukšmavę Šiaulių ir Žagarės baruose, lapkritį praūžę Vilniaus bei Kauno baruose, penktadienį spektaklio komanda atkeliauja į Klaipėdą!

Taigi, nepraleiskite retos galimybės jūsų miesto bare išgirsti atvirumu ir humoru persmelktą spektaklio herojaus – Varatariaus – gyvenimo istoriją! (primename, kad varatarius – tai bičas, kuris žaisdamas futbolą, stovi vartuose). Tapti šio netradicinio spektaklio aktoriais galėjo pretenduoti visi, kurie nepriekaištingai švariai kalba šiaulietiškai. Susipažinkite, štai jie – keturi aktoriai, sėkmingai įveikę atranką: Monika Geštautaitė – baigusi aktorinio meistriškumo mokslus, bet šiuo metu dirbanti barmene Šiauliuose; Kęstutis Šaltis – nebaigęs aktorinio, bet labai kūrybingas garsios Šiaulių progimnazijos direktorius; Kornelijus Stučkus – pavasarį dar buvęs gimnazistas, o dabar pirmojo kurso studentas, būsimas režisierius; Donatas Jokūbaitis – baigęs režisūros mokslus Klaipėdoje, šiaulietiškos kalbos grynuolis, šiuo metu populiarus gidas, taisyklinga lietuvių kalba vedantis ekskursijas sostinėje. „Pagrindinis atrankos kriterijus, kuriuo vadovavausi rinkdamasis aktorius spektakliui, tai – žmogaus charizma. Ir visi šie atlikėjai ją turi- ir dar kokią -su galingu šiaulietišku užtaisu!” – teigia spektaklio režisierius Antanas Gluskinas. Spektaklis „Čia aš Varatarius” sukurtas pagal populiaraus Šveicarijoje rašytojo Pedro Lenz’o romaną, kurį į šnekamąją šiaulietišką kalbą išvertė Markus Roduner ir Rimantas Kmita. Kartu su režisieriumi A. Gluskinu spektaklio kūrime dalyvavo žinoma dizainerė, šiaulietė Gabrielė Januškevičiūtė.

Ir dėmesio! – legendiniai BIX’ai spektakliui geranoriškai paskolino savo „gabalus“. „Čia aš Varatarius” pasakoja apie 33-jų metų vyruką grįžusį į savo gimtąjį miestelį iš kalėjimo, į kurį buvo įkliuvęs per savo draugelius, Varatarius siekia gyventi „švariai“: nebevertatoja ir nebeplatina narkotikų, susiranda darbą, įsimyli lankomiausio baro padavėją. Bet ar lengva pakeisti savo gyvenimą? Ar lengva šiuolaikiniame pasaulyje būti „švariu“ ir teisingu, ar įmanoma pabėgti nuo savęs? – kartu su knygos autoriumi klausia spektaklio kūrėjai ir kviečia užsukti į barą patirti netikėtų teatrinių įspūdžių.

Susitinkame gruodžio 9 d., Klaipėdoje, nedidelėje kavinėje „Pauzė”.

Pasirodymo pradžia 20 val., bilietus platina Bilietų pasaulis.