Lietuvos įžymybės parodė drąsą ir puikų humoro jausmą: sutiko per minutę pagauti musę

TV6_Zmogus_pries_muse_Vitalijus_Cololo_FOTO_tv3_lt_Ruslano_Kondratjevo_2„To, ką ir kaip jie daro šiame šou, jiems neteko daryti niekada anksčiau. Žinomiems žmonėms per vieną minutę reikia pagauti kambaryje skraidančią musę. Užduotis skamba paprastai ir linksmai, tačiau tie, kas bent kartą gyvenime yra tai darę (o aš manau, kad didžiajai daliai lietuvių yra tekę gaudyti musę ar uodą), puikiai žino, kad ne visada lengva tai padaryti, nes musė – gudri ir galinti lengvai pasprukti“, – apie TV6 kanalo premjerą – pramoginį šou „Žmogus prieš musę!“ – pasakoja jo režisierius Mindaugas Rainys.

Žvaigždžių rankose – neįprastos priemonės

Jau nuo balandžio 15 dienos penktadieniais 21.00 val. linksmas projektas „Žmogus prieš musę!“ žavės savo paprastumu ir tuo pačiu – labai netikėtais žinomų žmonių pasirodymais eteryje. Dalyviai pagauti musę turės įsijautę į tam tikrą vaidmenį – vilkėdami išskirtinius kostiumus. Maža to, kiekvienas jų gaus itin skirtingas priemones musei gaudyti: kas rankose turės žuvį, kas – dulkių siurblį, o kas – lašinių paltį. Kai kuriems dalyviams net bus uždengtos akys.

Surasti musių kovą – tarsi ieškoti žibučių žiemą

„Tikslas – pagauti musę. Jei tai padarai – laimi“, – sako M. Rainys ir besišypsodamas priduria, jog dalis musių projekte, deja, nukentėjo. „Ironiška tai, kad besiruošiant filmavimui kai kurios musės pačios tiesiog neišgyveno. Neveltui yra posakis „Krito, kaip musė“. Filmavimo dieną mes turėjome apie 60 gyvų musių, o priartėjus filmavimo valandai iš jų liko gal 20. Viską įgyvendinti turėjome tada, kai vis dar buvo šaltasis periodas, o juo musės būna „įkritę“ į vadinamą komą, yra užmigę. Kuriant šį šou pirmą kartą gyvenime tiek sužinojau apie muses, – įspūdžiais ir iššūkiais dalinasi režisierius. – Pakankamai nemenkas iššūkis buvo apskritai surasti musių filmavimui: jas auginome patys, ieškojome iš pradžių Vilniuje, vėliau ir visoje šalyje. Su gerų žmonių pagalba pavyko atsigabenti pakankamą kiekį, kad galėtume nufilmuoti visas suplanuotas laidas.“

Tarptautinis vardas

„Žmogus prieš musę!“ – tarptautinio projekto „Man vs. Fly“ lietuviška versija. TV6 žiūrovai penktadieniais 21.00 val. išvys ne tik Lietuvoje žinomus žmones, bet ir dalyvius iš Didžiosios Britanijos, kaimynės Latvijos. „Tai tarptautinis projektas, kurio formato kūrėjai yra visame pasaulyje žinoma kompanija SONY. Man garbė jau antrą kartą dirbti kartu su šios kompanijos atstovais. Beje, projekte „Pasiutę šunys“ irgi buvo gyvūnai, tiesa, gerokai didesni už musę“, – pasakoja M. Rainys.

Aplinka, primenanti beprotnamį

„Žmogus prieš musę!“ dalyviai filmuojami neįprastoje aplinkoje – specialiai sukurtoje dėžėje. „Mes sukūrėme tam tikrą kambarį, kuris kai kam gali priminti filmuose rodomas beprotnamių palatas. Tai visiškai sandari 3 metrų ilgio ir 2 metrų aukščio dėžė, balkšvais odiniais apmušalais išmuštomis minkštomis sienomis. Musė įleidžiama į patalpą per specialią kišenę. Įėjus dalyviui užrakinamos durys, jis nemato nė vienos kameros – tik didžiulį stiklą prieš save ir neturi jokio ryšio su išoriniu pasauliu. Iš vienos pusės atrodo, kad tai nesudėtinga dekoracija, o iš kitos – tikras iššūkis, sukurti erdvę, kurioje musė nerastų nė menkiausio plyšelio išskristi ir, kurioje dalyviui nepritrūktų oro. Tai sukurti dalininkui nebuvo lengva“, – atskleidžia režisierius.

Nuo moters-katės iki Conchitos Wurst

Kitas šou išskirtinumas – dalyvių kostiumai. Kai kurias juos vilkinčias įžymybes žiūrovams bus tikrai sunku atpažinti. „Turėjome galimybę improvizuoti, todėl kostiumai – pakankamai unikalių herojų. Žiūrovai galės nuspręsti, ar taikliai parinkome įvaizdį kiekvienai žvaigždei. Noriu pasidžiaugti: žinomi žmonės puikiai įkūnijo personažus, nebuvo reakcijos „Šito aš tikrai nesirengsiu!“. Patys dalyviai tai priėmė kaip gerą žaidimą, geras varžybas, todėl visiems buvo smagu“, – džiaugiasi M. Rainys.

Pardavėja, magas, moteris-katė, viščiukas, kūdikis, Conchita Wurst – tai tik dalis įvaizdžių, kurie nustebins TV6 žiūrovus ir net privers spėlioti, kokia įžymybė slepiasi už kiekvieno personažo.

M. Rainio planai – už kadro

Nors „Žmogus prieš musę!“ režisierių M. Rainį daugelis atpažįsta, kaip įvairių televizijos laidų vedėją, dalyvį, sporto komentatorių, žinomą vyrą vis dažniau galima išvysti už kadro. Toks amplua jam – mielas, todėl tikėtina, kad ateityje Mindaugas dar ne kartą darbuosis kitoje filmavimo kamerų pusėje. „Man labai patinka įvardinimas prodiuseris-režisierius, nes per tiek daug metų darbo televizijoje labai sunku tik režisuoti ir negalvoti apie krūvą techninių dalykų, susijusių su filmavimais. Pas režisūros procesas man sąlyginai naujas atradimas, nors visada buvau šalia jo. Dievas ir TV3 televizija man leido pabandyti režisuoti išskirtinius, tarptautinius projektus. Tikiuosi, kad už kadro dar būsiu ne kartą“, – viliasi Mindaugas ir pokalbio pabaigoje prisipažįsta: „Man labai patinka režisuoti. Turiu svajonę sukurti filmą“.

Žmogus prieš musę! – penktadieniais 21.00 val. per TV6!

Erika Vyšniauskaitė
Komunikacijos projektų vadovė
UAB “TELE 3”

(Visited 94 times, 1 visits today)