Klaipėdos lėlių teatro aktorei Renatai Kutaitei įteikta „Padėkos kaukė“

nepaprasta-edvardo-tiuleino-kelione-31Klaipėdos lėlių teatro aktorė Renata Kutaitė šią savaitę buvo įvertinta uostamiesčio teatralų apdovanojimu „Padėkos kauke“. Metų vaidmeniu pripažintas aktorės vaidmuo spektaklyje „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“, kurį pagal Keitės diCamilio kūrinį režisavo Gintarė Radvilavičiūtė.

„Mano vaidmuo šiame spektaklyje ypatingas ir keistas tuo, jog jis – be žodžių. Balsas yra viena svarbiausių lėlių teatro aktoriaus priemonių, kuriančių charakterį. O šiame spektaklyje charakterius teko sukurti be garso. Labai džiaugiuosi, kad žiūrovai suprato spektaklio tylą ir išgirdo garsą joje, kad tas garsas tyloje ir tyla garse palietė jų širdis“, – sakė aktorė R. Kutaitė, pridurdama, jog „Padėkos kauke“ nuoširdžiai dalinasi su visu Klaipėdos lėlių teatro kolektyvu ir šeima. „Be šių žmonių nebūtų manęs. Teatre esame visi vienodai svarbūs: tiek režisierė, tiek aktoriai, dailininkai, šviesos ir garso operatorius. Spektaklis gimsta tik tuomet, kai visi jie susivienija. Esu labai dėkinga ne tik teatro, bet ir savo šeimai, kuri mane palaiko ir įkvepia“, – dėkojo aktorė.

Renata Kutaitė Klaipėdos lėlių teatre dirba 12 metų, per kuriuos sukūrė daugiau kaip 60 vaidmenų. Tai vienintelė jos darbovietė, be kurios neįsivaizduoja savo gyvenimo.

„Teatras mane pasirinko, ne aš jį“, – prisipažįsta R. Kutaitė. Aktorė prisimena, jog lėlių teatras jos nežavėjo, kol lėlių teatro kūrėjai ir Klaipėdos universiteto Menų akademijos lėlių teatro specialybės dėstytojai Jūratė Januškevičiūtė, Linas Zubė neparodė lėlių teatro galimybių.

„Tik tada aš pajutau, kad būtent lėlių teatras atitinka mano vidinį jausmą ir kalbą. Mane sužavėjo jo modernumas, kuris nenukrypsta iki nesuvokiamo avangardo, subtilus, netiesmukas humoras, ir plačios raiškos galimybės: gali vaidinti su lėlėmis, su objektas, net su paprastais žaislais, kaip tai darome spektaklyje „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“, – kalbėjo R. Kutaitė.

Šį sekmadienį Klaipėdos lėlių teatro aktorę Renatą Kutaitę bus galima sutikti Atvelykio šventėje. Šventės dalyvius aktorė kvies sodinti svajones Klaipėdos lėlių teatro svajonių šiltnamyje. Balandžio mėnesį Renatą Kutaitę Klaipėdos lėlių teatro scenoje bus galima pamatyti 9 d. 12 val. spektaklyje „Raudonkepuraitė“ ir 10 d. 12 val. spektaklyje „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“.

(Visited 115 times, 1 visits today)