Klaipėdoje pasaulinė džiazo žvaigždė S. R. Charles tapo modeliu

Mados-dziazas20-ojo, jubiliejinio ir vis dar NEMOKAMO Klaipėdos pilies džiazo festivalio proga 14 žymių Lietuvos dizainerių uostamiestyje pristatė savo “džiazuojančius” kūrinius, sukurtus specialiai mados ir džiazo sintezės parodai “Mados džiazas”.

Unikalią parodą, kurios iniciatoriai yra Klaipėdos pilies džiazo festivalis ir “Le Velvet” mados ir stiliaus studija, nuo gegužės 31 iki birželio 8 dienos galima apžiūrėti Klaipėdos prekybos ir pramogų centre “Akropolis”.

O štai šeštadienį vykusiame parodos “Mados džiazas” atidaryme modeliu tapo net ir pasaulinio garso džiazo žvaigždė Sheila Raye Charles. Atlikėja, drauge su būriu žymių klaipėdiečių, ant podiumo pristatė madų salono „LiZa svajos“ įkūrėjos, klaipėdietės dizainerės Linos Zaveckienės sukurtus rūbus.

“Tai buvo nuostabu. Tiesa, pradžioje kiek jaudinausi. Tikrai netapau Lietuvos Top modeliu, bet labai puikiai praleidau laiką, — sakė S.R.Charles. — Dizainerė specialiai man pasiuvo keturis skirtingus rūbų komplektus. Jie nuostabūs, tiek komfortiši, tiek elegantiški.”

Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovės Ingos Grubliauskienės teigimu, paroda “Mados džiazas” — tai vienas pirmųjų šių metų džiazo festivalio renginių, suvienijęs 14 garsių šalies dizainerių.

Parodoje savo “džiazuojančius” kūrinius pristatė šalies batelių karaliene tituluojama Rūta Rimšelienė, ekstravagantiškoji menininkė Daiva Urbonavičiūtė, jau trečią dešimtmetį elegantiškas rankines kurianti Aušra Haglund, modernioji Julia Janus, išskirtinių rankų darbo papuošalų ir aksesuarų dizainerė Elvyra Monginienė, vestuvinių bei proginių suknelių kūrėja Ingrida Žitkuvienė, mezginių karaliene vadinama Indrė Dovydėnaitė, nepaprastų paltų kūrėja Kristina Narbutaitė, moteriškumu alsuojančių kūrinių dizainerė Algita Gudeliauskienė, minimalistinių rūbų linijų dizainerė Lilija Larionova, delninių, rankinių, aksesuarų bei rūbų dizainerė Kristina Kruopienytė, Kostiumo dizaino katedros profesorė bei dizainerė Jolanta Talaikytė, salonas “LiZa Svajos”, kuriantis rūbus ne tik suaugusiems bet ir vaikams, bei jaunoji dizainerė Monika Pranckaitytė.

“Parodoje galima išvysti, šalies dizainerių darbus, kurie atspindi patį tikriausia džiazą. Tai unikalūs darbai, idomių modelių, sukirpimo, pasiuvimo rūbai, aksesuarai, avalynė ir kt.”, — sakė “Le Velvet” mados ir stiliaus studijos įkūrėja Inga Vaicekauskienė.

“Šeštadienį vykęs parodos “Mados džiazas” atidarymo renginys bei pati paroda — tai labai sėkminga improvizacija. Mada ir džiazas dera tarpusavyje, o ši sintezė labai tinkama prekybos centrui. Džiaugiamės, jog esame pirmieji Lietuvoje pristatę tokį išskirtinį renginį”, — sakė uostamesčio PC “Akropolis” valdytojas Ovidijus Zibalis.

Apie Sheila Ray Charles:

Ištikimi Klaipėdos pilies džiazo festivalio gerbėjai viltį gyventi ir džiaugtis kiekviena diena įkvepiančią atlikėją Sheilą Ray Charles dar pamena iš praėjusių metų festivalio. Taip, jį grįžtą į uostamiestį bei savo savitu balsu kerės ir jubiliejinio Klaipėdos pilies džiazo festivalio žiūrovus.

S. R. Charles – tai pasaulinės džiazo legendos, garsiojo singlo “Hit the Road Jack” autoriaus Ray Charles dukra. Tiesa, nuolatinis gretinimas su tėvu nelabai džiugina pačią vokalistę, turinčią savų ambicijų ir šviesių gyvenimo tikslų. “Būti Ray Charles dukra tai ir prakeiksmas, ir didžiulė dovana”, – ne kartą atviravo atlikėja.

Sheilai gyvenimas nepašykštėjo sunkių išbandymų. Paauglystė maištingą, tik dainuoti bei kurti pradėjusią penkiolikmetę išviliojo į gatvę, kur vaikystės nuoskaudos merginą paklampino į narkotikus, o dažniau nei scena, pradedančiajai dainininkei atsiverdavo kalėjimo durys.

Dvidešimt metų trukęs sunkių asmeninių išbandymų ir paieškų laikotarpis baigėsi, kai S. R. Charles atrado Dievą, o drauge su juo – taiką, nusiraminimą, savo kelią ir savo pašaukimą.

Šiandien Sheila pristatoma ne tik kaip savito balso atlikėja, bet ir kaip ypatingai stipri asmenybė, kurios gyvenimo patirtis muzikos pagalba suteikia Viltį kitiems, pasiklydusiems gyvenimo džiunglėse.

Apie festivalį:

Dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

Saksofono virtuozas Eric Marienthal, džiazo deivė Kendi Dulfer Candy Dulfer, egzotiškieji gruzinai “Zumbaland”, temperamentingieji bulgarai “Akaga”, džiazo eksperimentalistai vokiečiai “Jazzanova”, viltį skleidžianti amerikietė Sheila Ray Charles, nepakartojamų šou scenoje meistras austras Raphael Wressnig, krištolinio balso savininkė amerikietė Paulette McWiliams ir dešimtys kitų Lietuvos bei užsienio muzikantų bei atlikėjų šiemet kaitins festivalio publiką.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – 20 metų geros muzikos, gerų žmonių – džiazo ritmu. Birželio 6-8 d. Kruizinių laivų terminale.

Daugiau informacijos:
Inga Grubliauskienė
Asociacijos Klaipėdos pilies džiazo festivalis prezidentė
Mob. 8 620 67675
El. p. grubliauskai@gmail.com
www.jazz.lt

Džiazo festivalio programa http://www.gerasmiestas.lt/adv/add.php?clk=7120|490

(Visited 102 times, 1 visits today)