Keturiasdešimt metų Palangoje veikusią legendinę vasaros koncertų estradą pakeitė modernus statinys

palangos-vasaros-estradaKeturiasdešimt metų Palangoje veikusią legendinę vasaros koncertų estradą pakeitė modernus statinys. Jo statyba su šiuolaikine technine scenos įranga kainavo apie 9,4 mln. eurų.

Sudėtinga konstrukcija, modernus fasadas, elektroniniu būdu valdoma akustikos sistema, 2300 sėdimų vietų – štai kuo nuo šiol vilios Palanga, aršiai purtydamasi „močiučių Palangos“ įvaizdžio. Tiesa, kai kurie architektai vis dar apgailestauja, jog nebuvo net mėginama išsaugoti senosios estrados – per 40-metį virtusios kurorto simboliu. Vis tik dabartinio pastato architektas Algirdas Stripinis pabrėžia, jog to padaryti nebuvo įmanoma – senutė estrada tiesiog buvo moraliai ir fiziškai pasenusi.

Statybos darbus atlikusios bendrovės „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas gamybai Tomas Grėbliauskas pritarė, jog projektas buvo sudėtingas. Visų pirma koją kišo Palangos gruntiniai vandenys.

Problema buvo pamatai ir vanduo. Nes pamatai leidosi iki maždaug 9 metrų gylio, o vanduo, pasirodo, buvo pusantro metro gylyje. Vertinant gruntinio vandens lygį dalis pastato, galima sakyti, yra po vandeniu. Taigi reikėjo daug kruopštumo, atidumo ir kokybės įrengiant hidroizoliaciją.

Buvo naudojama specifinė technologija: aplink visą perimetrą sugręžti poliai vienas šalia kito, kurie uždaro išorės sienas, apačioje išbetonuotos jėgos grindys su inkariniais poliais, kad visa ši konstrukcija atlaikytų vandens spaudimą.