Warning: file_get_contents(https://krasto.info/orai-w/dabar/laisvalaikis.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/pz/header.php on line 192
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Atsinaujinančiame Klaipėdos lėlių teatre – tarptautinė premjera

leliu-teatrasAugantis ir atsinaujinantis Klaipėdos lėlių teatras kelia naujus, ambicingus tikslus tapti lyderiu ne tik Klaipėdos mieste, bet ir Lietuvos lėlių teatro erdvėje. Lapkričio 7-8 d. Klaipėdos lėlių teatro scenoje bus pristatyta pirmoji tarptautinė premjera – psichologinis lėlių spektaklis apie baimes „Kas tu?”. Sykiu atnaujinamas teatro logotipas ir interneto svetainė.

Įvairių tautų komanda

Spektaklio režisierė – lėlių teatro kūrėja Jūratė Trimakaitė – baigusi aktorystės studijas Lietuvos teatro akademijoje dirbo teatre „Lėlė”, 2012 m. išvyko į Prancūziją. Ten menininkė studijuodama garsiausioje lėlių teatro meno mokykloje Šarlevilyje, drauge su kurso draugais, bendraminčiais iš skirtingų šalių, įkūrė trupę „23:50″.

Šios trupės nariai prancūzai kompozitorius Thomas Demay, lėlių konstruktorės Noemie Beauvallet, Marion Belot ir brazilė Thais Trulio su Gintare Trimakaite atvyko į Klaipėdą kurti spektaklio „Kas tu?” Prie tarptautinės komandos prisijungė aktorės – Klaipėdos universiteto vaidybos, režisūros bei lėlių teatro režisūros studentės Aiva Krupelytė, Živilė Beniušytė, Rūta Jankevičiūtė. Spektaklių kostiumų autorė – Aldona Trimakienė.

Psichologinis spektaklis

„Kas tu?” nėra kuriamas pagal parašytą pjesę ar literatūros kūrinį, bet spektaklio idėja kilo, kai Jūratei į rankas pakliuvo vaikiška Marce Lopez knygelė „Kas tu?” Joje pasakojama, kaip ant suoliuko parke prie berniuko prisėdo Kažkas. Nesimpatiškas ir sekiojo visur iš paskos. Berniukas (spektaklyje jį pakeitė mergaitė) ant Kažko pyko, Kažko bijojo, Kažko klausė: „Kas tu?”

Siekiant išplėtoti siužetą buvo surengta kūrybinė laboratorija su Klaipėdos Marijos Montessori vaikų darželio ugdytiniais. Vaikai lėlių teatro menininkams pasakojo apie savo baimes, jas piešė.

„Gyvas susitikimas ir bendravimas su vaikais, jų piešiniai labai padėjo įsigilinti į temą, kurti charakterį. Įdomu, kad šiuolaikiniai vaikai labiausiai bijo zombių iš kompiuterinių žaidimų ir animacinių filmukų. Vienas keistesnių, pasikartojančių motyvų jų piešiniuose buvo žalias arba rožinis lietus. Manome, kad tai susiję su ekologija”, – komentavo aktorės A. Krupelytė ir R. Jankevičiūtė. Vaikų baimės buvo vizuolizuotas ir kruopščiai „užkonservuotos” stiklainiuose, kuriuos į premjerą atvykę žiūrovai apžiūrės, įvertins bei išgirs baimes ausinių pagalba.

Režisierė J. Trimakaitė akcentuoja psichologinį spektaklio „Kas tu?” aspektą. „Visi mes turime baimių. Spektaklio tikslas – atskleisti žiūrovui, jog baimė yra natūrali emocija, kuri būdinga visiems žmonėms ir lydi juos visą gyvenimą taip pat, kaip ir kitos emocijos: džiaugsmas, meilė, laimė. Norime parodyti, kad baimė nėra tokia baisi, kaip ją įsivaizduojame, todėl nereikia su ja kovoti, tik susidraugauti, susigyventi”, – sakė spektaklio „Kas tu?” režisierė J. Trimakaitė.

„Lėle gali tapti bet kas”

Sykiu su tarptautine premjera Klaipėdos lėlių teatras prisistato ir naują savo įvaizdį. Keičiasi teatro logotipas, startuoja atnaujinta interneto svetainė.

„Nuo 2000-ųjų savo istoriją skaičiuojantis savarankiškas Klaipėdos lėlių teatras auga, bręsta ir keičiasi, formuoja savitus kūrybos principus ir braižą, tačiau išlaiko svarbiausią savo misiją – kurti ir skleisti lėlių atgijimo scenoje stebuklą, – sako Klaipėdos lėlių teatro direktorė Aušra Juknevičienė.

Lėlės atgijimo stebuklą vilnietis dizaineris Marius Žalneravičius išreiškė iš abstrakčių kaladėlių sudėliodamas žmogeliuko figūrą, kuri logotipe pavaizduota žengianti į priekį.

„Klaipėdos lėlių teatre bet kas gali tapti lėle. Talentingi aktoriai gali atgaivinti elementarias kaladėles, transformuoti jas į gyvą subjektą”, – naujojo teatro logotipo idėją aiškina M. Žalneravičius.

Dizainerio sukurta Klaipėdos lėlių teatro logotipo „lėlė” – dinamiška. Pagal nuotaiką, sezoną, ar kitas aplinkybes, ji gali pakeisti savo poziciją: eiti, stovėti, gulėti. Taip pat logotipas neturi vienos konkrečios spalvos, jos kinta.

„Naujas logotipas puikiai išreiškia formą, kuri mūsų teatrui yra labai svarbi. Jo dinamiškumas, mobilumas simbolizuoja teatro ėjimą pirmyn, pabrėžia žaidybinę ir kūrybinę funkciją”, – komentavo A. Juknevičienė.

Naujas Klaipėdos lėlių teatro logotipas pirmiausiai sutinka atnaujintos Klaipėdos lėlių teatro svetainės lankytojus. Naujai svetainei pasirinktas minimalistinis stilius, didžiausias dėmesys skirtas jos funkcionalumui ir patogumui. Svetainės turinys lakoniškai ir vizualiai pristato Klaipėdos lėlių teatro kūrėjus ir veiklą: repertuarinius spektaklius, edukacines programas, Karakumų Asilėlio mokyklėlę, stovyklėlę ir festivalį, lėlių dirbtuves, projektus ir kt.

Daugiau informacijos:
www.klaipedosleliuteatras.lt

Renginiai.info