Aplinkosaugos problemomis susidomėjusi Eglė Straleckaitė: „Mane erzina nekultūringumas“

Egle-StraleckaiteNors tituluota šokėja šokėja, televizijos projekto „Šuolis” nugalėtoja Eglė Straleckaitė nelaiko savęs fanatiška aplinkosaugos šalininke, tačiau tiek nepažįstamus, tiek draugus, ne vietoje numetusius šiukšlę, ji subara.

„Man nesunku pakelti nuo žemės svetimojo numestą popierių ar plastikinį butelį. Ypač tuomet, kai netvarka yra labai akivaizdi“, – pasakojo E. Straleckaitė.

Pasitempti ir atsakingai elgtis ji turi ne tik dėl savęs, bet ir dėl vaikų, kuriuos moko šokti. Trejus metus savojoje šokių mokykloje trenere dirbanti E. Straleckaitė įsitikinusi, jog mažieji yra suaugusiųjų veidrodis – jie itin greitai įsisavina tai, ką daro suaugusieji. Jei trenerė pati nesielgtų taip, kaip pataria auklėtiniams, jie jos nebepaisytų.

„Pamatytumėte, kiek visokių daiktelių ir popierėlių yra vaikų kišenėse. Po treniruočių jais būna nusėtos visos salės grindis… Bet vaikai neišeina namo tol, kol nepasišnekame apie šiukšlinimą. Tuomet jie turi surinkti tai, kas „pabėgo“ iš kišenių“, – pasakojo pašnekovė.

Ji mano, kad tam, jog aplink mus būtų bent kiek tvarkingiau, pakanka patiems nedaryti to, kas teršia aplinką. E. Straleckaitės teigimu, jei visi pagalvotų apie savus veiksmus, rezultatai būtų akivazdūs gana greitai, o po kelerių metų visuotinių talkų nebeprireiktų.

„Mane erzina draugų nekultūringumas. Jei jie šiukšlina aplinką, būtinai pasakau pastabą. O tų, kurie mėto šiukšles pro automobilio langą, apskritai nesuprantu“, – sakė E. Straleckaitė.

Aplinkosauginės kampanijos „Aš galvoju“ koncertinio turo pirmasis pasirodymas numatytas lapkričio 8 – ąją Klaipėdoje. Lapkričio 14 – ąją „Rondo“, Merūnas Vitulskis, „Božolė“ choras, „Pikaso“, „Pop Ladies“ ir „69 danguje” koncertuos Kėdainiuose. Sekančią dieną pagal žinomų atlikėjų dainas linksminsis šiauliečiai. Baigiamasis turo koncertas numatytas Kaune lapkričio 22 d.

Dalis už koncertų bilietus gautų lėšų bus skirta naujoms aplinkosauginėms idėjoms įgyvendinti.

(Visited 136 times, 1 visits today)